Senelerden beri her Kavala’ya gittiğimizde ya da Kavala’nın yakınından geçtiğimizde uğrayıp, bir saat zaman geçirdiğimiz hediyelik eşya cenneti dükkandır kendisi. Klasik hediyeliklerin tasarım versiyonlarını satar, her gördüğünüzü almak istersin. Tüm dükkanı cebime koyabilsem, koyarım .

Dükkan zaten hem dekoru hem de sattıklarıyla gönlümüzü fethetmişken, sahibinin de çok sempatik olması, alıştığın satıcılara benzememesi de cabası. Beğendiğin çantanın fiyatı yüksek geldiyse, o çantayı sana satmaya çalışmaz, dur bunun ufak defolusu vardı onlar bunun yarı fiyatına der, depoya girer arar tarar istediğin çantayı bulur; alışveriş sonunda torbalarına minik hediyeler koyar.

Blue Rooster Emporium_Kavala_2

En son gittiğimde acayip mutlu oldum, yan taraftaki dükkanı da almışlar, zeytin ve Kavala kurabiyesi de eklemişler ürünlere (çünkü istiyorum ki güzel insanlar para kazansın). Bana bir kutu kurabiye hediye ettikten sonra dayanamadım “abi sen nasıl para kazanıyorsun? diye sordum. “Herkese yapmıyorum” dedi. Hislerimiz karşılıklı.

 

Tarif: Mehmet Ali Paşa medresesine doğru çıkarken, ilk hediyelikçileri geçin, onların ilerisinde gene solda kalıyor.

Tavsiye

Üzeri baskılı minik çantaları çok kullanışlı.

Giysi bölümünde Blé ürünleri var, ki pek bir severiz kendisini.