Saint George’s ya da Aya Yorgi ya da Ai Giorgis ya da Άη Γιώργη ile tanışın. Trakya’nın ve Alexandroupoli’nin yemek-servis-ücret açısından açık ara en iyi restaurant’ı.

Son gidişlerden birinden bir anı anlatmadan geçemeyeceğim. Güzel bir grubuz, anneler, biz, çocuklar, sekiz kişi. Günlerden pazar ve pazar günleri Saint George’s’da içerisi, dışarısı her yeri dolu olur. Dışarıdaki ek mekana, restaurant’ın son masasına oturduk. Yemeğe Yunanlardan bile geç gitmişiz, acayip açız. Servis aksayacak mı? Yemekler zamanında gelecek mi? diye endişe ederken… garsonumuz siparişleri aldı. İlk önce zeytinyağı, kendi peynirleri ve ekmek ile bizim açlığımızı bastırdı, sonra ilk olarak çocukların yemeğini getirdi ve anneleri susturdu. Çünkü biliyorsunuz, çocuğu aç bir anne ormanda bin kaplan gücündedir. Bizi mezeler ve ana yemekler gelene kadar sakince bekler kıvama getirdi. İyi servis böyle bir şey. Keşke garsonumuzun ismini alsaydım o gün 🙂

Saint George’s’a götürdüğüm veya tavsiyemle giden ve yemekleri, mekanı, servisi beğenmeyen biri olmadı şimdiye kadar. Siz de gidin: ahtapot, pirzola, caciki, kabak kızartma, deniz ürünlü risotto, gavros (hamsi), panna cotta benim favorilerim. Beyim buharda midyesini de seviyor, çocuklar da suflesini beğeniyor.

Bunun dışında mekan-atmosfer hoşuma gidiyor. Yazın aşağıda şezlongdan kalk burada yemek ye, kışın şöminenin keyfini sür. Kahve iste, cezvede servis edilsin. Çalışanların nezaketi. Fine dining gibi ama değil. Kendine münhasır bir yer Saint George’s. Bir de Alexandroupoli’de nerede yenir yazısında bahsettiğim Nisiotiko’dan sonra mekanın fiyat-yemek-servis-ortam konusundaki politically correct’liğini takdir ediyorum.

Fiyat konusuna gelirsek… Biz şimdiye kadar hep aile olarak 40-45 Euro’ya çıktık buradan. Bu sene (2018-Temmuz) ilk defa, 3 aile toplam 10 kişi gittiğimiz mekanda, aile başı 60 euro’ya yakın bir para verdik. Tatil boyunca tüm hesapları olur da mekanı yazarsam fiyatları da koyarım diye toplayan ben, Saint George’s’un hesabını almamışım 🙁 Skandal. Dolayısı ile nereden çıktı bu fark valla bilemiyorum 🙂

Tavsiye

Haftasonu gidecekseniz, mutlaka önceden arayıp rezervasyon yaptırın.

+3025510-71777