Yunan Adalarında, özellikle yüksek sezon olan Ağustos’ta araç kiralama tam bir sorun olabiliyor.

Yoğunluktan dolayı başka bir müşteriden alınıp direkt size getirilen pis arabalar, kliması çalışmayan arabalar, radyosu bozuk olanlar, teslim alış&iade yerlerindeki değişiklik sebebi ile istenen fahiş fiyatlar, “adada sadece şu ring yolunu kullan, diğer ara yollara çok girme” diyen kiralama firmaları (bunun üstüne kimse çıkamadı)…

Bütün bunlardan sonra, “araç kiralarken gerçekten de iki kriterim var: temiz olsun ve kliması çalışsın” diye düşünürken, Auto Land ve Nikos ile tanıştık. Son 6 senedir (8 mi acaba? bilemedim) Samos‘ta resmen derdimizi çekiyor:

  • Nikos, temiz araba vereceksin değil mi bana? (Arabayı Nikos’a olağanüstü leş geri verdi)
  • Nikos, feribot 2 saat geç kalkıyor. Bekleyebilir misin?
  • Nikos, en az 10 kişiyi alacak araba bulur musun?
  • Nikos, biz vazgeçtik. 3 tane minik araba istiyoruz ve hepsi aynı renkte olsun istiyoruz.
  • Nikos, benzin koymayı unuttuk.
  • Nikos, bizim hiç paramız kalmadı borç versene seneye veririz (bu şaka, ama buna yakın bir şey yaşanmadı da değil 🙂

Uzun lafın kısası, Samos‘a gidip araç (otomobil-motosiklet-ATV vs) kiralayacaksanız Auto Land‘i arıyorsunuz ve Nikos veya eşi Voula ile konuşuyorsunuz. Çünkü Nikos zamanında limanda olur, temiz ve kliması çalışan bir araba teslim alırsınız, hangi limana yanaşacağınız farketmez ve limana araç teslim için ekstra ücret alınmaz, adım attığınız anda nerede denize girilir?, nerede iyi yenir? bilgilerine vakıf olursunuz (ya da Samos‘la ilgili yazıyı okursunuz), size “sen arabayı limana parket, kapıları kilitle ve anahtarı lastik üzerine koy” rahatlığı ile davranan bir insan ile tanışırsınız. Kısaca, iyidir Nikos.

Auto Land : +30 693 7316702 / info@auto-land.gr

www.auto-land.gr